برای حل مشکلات کولبران پیگیر ساماندهی بازارچه‌ های مرزی هستیم
نویسنده : ، موضوعات : اقتصادی ، 2 روز پیش ارسال شده

به گزارش تجارت پردیس، منصور مرادی، نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت و مشکلات زندگی کولبرها تصریح کرد: کولبر‌ها با دریافت مبلغی برای جا‌به‌جایی بار در مرز‍‌ها، زندگی خود و خانواده‌شان را سامان می‌دادند؛ متأسفانه در حال حاضر، برنامه وزارتخانه های کشور، صمت و اقتصاد برای ساماندهی کولبرها، درآمدزایی آنها را با مشکل مواجه کرده است.

وی با اشاره به آماده شدن طرحی در مجلس برای ساماندهی و بیمه‌شدن کولبرها، اظهار کرد: دولت موظف شد تا بازارچه‌های مرزی ایجاد کند تا کالا و اجناس در آنجا با کانتینرهای داخلی در کشور توزیع شود و نیازی به کولبری نباشد، اما اکنون مرز بسته‌شده و همچنان از اینکه چرا هیچ اتفاقی نیفتاده، نگران و پیگیر هستیم تا بازار‌ها در مرز ساماندهی شده و چرخه زندگی خانواده‌های مرزنشین بهبود یابد.

مرادی تأکید کرد: کمتر از ۲۰ درصد قاچاق کشور از راه کولبری است و بیشتر از مسیرهای قانونی صورت می‌گیرد، کولبری با وجود کنترل هنگ مرزی و گمرک، درصد کمی از قاچاق را شامل می‌شد و این راه امنیت معیشتی برای مردم مرزنشین ایجاد می‌کرد.

تمامی حقوق مطالب برای وبسایت شرکت توسعه تجارت پردیس محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
تمامی حقوق مطالب برای وبسایت قدرت گرفته از : بک لینکس